Tarihin En Büyük İkinci Halka Arzında Hayal Kırıklığı!

Borsa İstanbul A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. hakkında bildirimde bulundu. Şirket hisselerinin AVPGY koduyla bugünden itibaren Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladığı duyuruldu.

Paratic’in haberine göre 13, 14 ve 15 Aralık 2023 tarihlerinde 55,08 TL’den talep toplama işlemleri gerçekleştirilen ve halka arz edilen 100 milyon adedin tamamı satılan AVPGY, ilk işlem gününde negatif bölgede yer aldı.

Tavan serisine çabuk veda eden yeni halka arz şirketlerinin ilk günden yaşadığı taban harekete AVPGY de kapılma sinyali verdi. Açılışı yüzde 8,35 ekside yapan hisseler yatırımcı için büyük hüsran yaşattı.

Volatil hareketlere şahit olan hisselerde ilk dakikalarda işlem hacmi 356 milyon TL’yi aştı. Açılıştan sonra alımlarla toparlanarak TSİ 10.15 itibarıyla yüzde 5 eksiyi gördü.

Halka arz boyutu 5,5 milyar TL olan ve tarihin en büyük ikinci halka arzı olarak adından söz ettiren AVPGY, yoğun bir talep görmemiş, halka arzda planlanan tahsisatın 1,47 katı talep gelmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x